Вступ

У спецвипуску розглянемо

  1. Нововведення Порядку № 337
  2. Організацію та процедуру проведення розслідування нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь)
  3. Контроль, облік і звітність щодо нещасних випадків
  4. Розслідування аварій
  5. Обов’язки роботодавця

З 1 липня 2019 р. розслідування нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві проводиться згідно з новим Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337 (далі — Порядок № 337).

До редакції журналу «Охорона праці і пожежна безпека» надходить багато запитань, які виникають під час розслідування нещасних випадків на виробництві за новим Порядком.

На шпальтах видання власним досвідом розслідування нещасних випадків на виробництві ділиться експерт-практик, який керує відділом охорони праці в 4-тисячному колективі підприємства, у структурних підрозділах якого виконується 67 видів робіт підвищеної небезпеки. Ви отримаєте не тільки коментарі з урахуванням досвіду проведених розслідувань, але й зразки готових документів, які, маємо надію, допоможуть як тим, хто лише розпочинає свій шлях у вирішенні питань охорони праці, так і досвідченим фахівцям.