Аналіз нещасних випадків за 9 місяців 2019 р.

(http://www.fssu.gov.ua)

На підприємствах України травмовано 2362  чоловіка та 908 жінок (72,2% та 27,8% від загальної кількості травмованих по Україні відповідно).

Отримали травми на виробництві у стані алкогольного сп’яніння 87 осіб (2,7% від загальної кількості травмованих по Україні). При цьому 30 осіб отримали травми зі смертельним наслідком.

Найбільше за 9 місяців 2019 р. травмувалися робітники таких професій: водії автотранспортних засобів (147), гірники очисних забоїв (132), прохідники (83).

Найвищий рівень виробничого травматизму спостерігався серед працівників віком від 50 до 59 років (875 осіб, що складає 26,8% від загальної кількості травмованих по Україні за 9 місяців 2019 р.).

Розподіл кількості причин страхових нещасних випадків за 9 місяців 2019 р.
РИС. 1. Розподіл кількості причин страхових нещасних випадків за 9 місяців 2019 р.

Кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, до яких призвела експлуатація обладнання, устаткування, машин та механізмів, за 9 місяців становить 875, в т. ч. 109 — зі смертельними наслідками, що складає 26,8% від загальної кількості травмованих по Україні.

Розподіл кількості найпоширеніших організаційних причин
РИС. 2. Розподіл кількості найпоширеніших організаційних причин
Структура найпоширеніших психофізіологічних причин
РИС. 3. Структура найпоширеніших психофізіологічних причин
Структура найпоширеніших технічних причин
РИС. 4. Структура найпоширеніших технічних причин
Структура основних подій, які призвели до нещасних випадків
РИС. 5. Структура основних подій, які призвели до нещасних випадків

До основних травмонебезпечних галузей економіки та видів робіт належать: добувна промисловість і розробка кар’єрів, транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність, сільське господарство, лісове та рибне господарство. Кількість травмованих осіб у цих галузях складає 34,0% від загальної кількості травмованих по Україні.

Від автора. P. S.

Хочеться зазначити, що життя і здоров’я — це найцінніше, що є у людини, і про це необхідно постійно пам’ятати.

Відповідно до Закону України «Про охорону праці», роботодавець має забезпечити безпечні умови праці, а працівники у процесі трудової діяльності зобов’язані піклуватися не тільки про особисту безпеку і здоров’я, а й про безпеку і здоров’я оточуючих людей, а також знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва. І таке ставлення до охорони праці має бути нормою.